Чорний БoяністЪ® (none_smilodon) wrote,
Чорний БoяністЪ®
none_smilodon

 • Mood:

.lj: Блогократія. Спостереження за РУ-ЖЖ.

Бголоґократія - це влада над колективним розумом. І відповідно над розумом індивідуальним.


Як це не дивно для прихильникам web-2.0, але саме ця технологія підтвердила стару елітаристів тезу, щодо самоутворення еліти та її непідконтрольності соціуму. Практично, більшість сучасних сервісів web 2.0 цьому плані знаходяться в двох стадіях: а. охлократія, коли еліта ще не утворилась б. олігархія, коли невеличка група аристократів цілковито панує над безликою масою рядових членів. При чому в "еліту" всіх сервісів на першій стадії потрапляють божевільні (феєрічні) персонажі, а на другій - офф-лайн знаменитості.

Знову-таки, це має два наслідки: 1. Через деякий час приналежність до "еліти" стає в чималім ступені становим феноменом. Умовно кажучи, жінка, син, брат, сват "Аристократа" має значно більші шанси на успіх ніж хто-інший, прикладів чого в ЖЖ завалом 2. Еліта швидко починає вичавлювати всі спроби ввійти в ТОП самостійно. Тут можна привезти як приклад введеного в "касту" Юлія, так і відверто відкинутих Работкіна, Тостера і Орхімку.

Колись я провів цікавий експеримент над РУ-ЖЖ, створив проект під назвою "Убей Тысячника". Результат симптоматичний. Взагалі, рано чи пізно, web 2.0 будуть приводити як аргумент на користь монархізму...

ЩЕ:
Цікаво, коли в ЖЖ з'явиться перший Імператор всія, вєлікая, малая і бєлая ЖЖ, та свій та перший Пугачов?
ЩЕЕ:
До речі, поступова міграція "старих" персонажів з ЖЖ на самостійні блоґ-платформи (Екслер, Апач /ж) парадоксально нагадує початок Феодальної Роздробленості в блоґосфері. Практично, великі магнати тікають з під влади Патрона (Абьюз Тім) в свої власні "вольніци", де беззаперечно панують самі. Подумалось, а як, з цієї точки зору, буде виглядати Абсолютизм, в світі блоґів???


Tags: web 2.0, web-2.0, ЖЖ, блогократія, блоґократія, ноосфера
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments