Чорний БoяністЪ® (none_smilodon) wrote,
Чорний БoяністЪ®
none_smilodon

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

.ua: Про "Національну Ідею™".

Один з найнебезепечніших мемів, на які може захворіти нація - це психовірус т.з. "Національної Ідеї™". Я особисто, довго і не без радощів споглядаю гарячкові пошуки цього звіра, одним з наших сусідів і вважаю це ознакою безумовної деградації цієї нації. Якщо формалізувати, значення тієї самої "Національної Ідеї™", то ми отримаємо приблизно наступне визначення:

Національна Ідея - одне, максимум декілька речень, що ними можна викласти систему цінностей певної нації і яка є обов'язковою ознакою приналежності до цієї нації.


Одразу впадає в око, спроба замінити цілком нормальну ідентифікацію "ми - це ми" на якийсь ідеологічний конструкт політичного кшталту, що його можна цілком комфортно використати в особистих/корпоративних/партійних політичних інтересах, але який є неприйнятним для державного та національного будівництва. Сама спроба використати цей мем призводить до автоматичного скорочення нації до числа тих, хто згоден з т.з. "Національною Ідеєю™" та має наслідком так званий ефект "Справжнього Шотландця" (No True Scotsman...), що зводиться до наступного:
- Жоден справжній шотландець не кладе цукор в кашу...
- Так, але мій друг МакМак...
- Я ж кажу, жоден СПРАВЖНІЙ шотландець...

Практично, цей цукор в каші і є абсолютизованім в своїй абсурдності виявом мема "Національної Ідеї™", а шотланці - нація(?), що найсильніше хворіла цією заразою і має відповідні наслідки: крім кілтів (шотландська версія нашої "шароварщини") та іміджу жлобів, шотландці нічим не відомі.


Якщо ваш покірний слуга, в найближчий час займе посаду, що дозволить це зреалізувати, то він неодмінно закріпить кримінальне покарання за будь-які пошуки "Національної Ідеї™", а сам злочин, віднесе до особливо небезпечних, з мінімальним вироком у вигляді електричного стільця. СБУ та ГУР, до речі, він доручить сприяти якнайширшим пошукам "Національної Ідеї™" в іноземних державах. У відповідних уставах по саботажній та диверсійній діяльності, "Національна Ідея™" має стояти першим пунктом.


Copyright (c) 1917-2006 Ragul'-Zhlob Corporation. All fucking rights reserved. Національна Ідея is a trademark of Ragul'-Zhlob Corporation. Some trademark right used under license from The Ragul'-Zhlob Corporation.
Tags: fuckyright, ДумиМоїСраніДуми, Національна Ідея™, Україна, державництво, меметика, мемотехніка, націоналізм, психовіруси, хвілософія
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments