Чорний БoяністЪ® (none_smilodon) wrote,
Чорний БoяністЪ®
none_smilodon

.rz: Венесуела-2019.

Почну з основ, головної тези тексту: "Уго Чавес правак". В Україні склалось переконання, що Венесуела це черговий лівацький експеримент, який не полетів. Це не так. Існує небагато речей у цьому світі, більш лівих ніж найправіший "маніфест ОУН(Б)" середини сорокових років двадцятого століття (їх було багато). Так ось, "ідеї Болівара" не відносяться до цього класу об'єктів.

Чавізм по своїй суті права ідея. Замішана на антиімперіялізмі (як ми з кацапами), ненависті до компрадорів (про це далі), правах малих народів (які складають південноамериканський суперетнос), але права ідея. Вона обісралась.

Що ставить задачу віднайти саме ту причину, яка наразі занурює Венесуелу в глибину мороку.

Існує мінімум чотири версії техногенної катастрофи у Венесуелі.

1. Диверсії іноземних держав.
2. Бунт власного середнього класу.
3. Військовий метод.
4. Перша жертва панівного соціально-демографічного тренду цивілізації.

Почнемо по порядку:

1. Диверсії. Як відомо, британський колоніалізм породив двох дітей. Одна дитина (Сполучені Держави Америки) нічого, а інша бридкий виблядок (Росія). Версія згідно якої імперіялізм США запустив крах енергетичної системи Венесуели має право на життя. Можливо навіть, перші вибухи підстанцій відбулись саме як диверсія аналогів російських хлопчаків з диверсійних груп ГРУ (дуже смішно рюмсають перед смертю). Але нормальна держава перетравлює такі диверсії на "раз два". Версія диверсій не виключає, а посилює все інше.

2. Середній клас. Про це мало хто каже, але всі південноамериканські держави колоніальні. Це значить, що колись дуже давно дрібна іспанська шляхта втекла подалі від рідної батьківщини, зустріла людожерські (буквально) держави мезоамерики з кам'яним знаряддям праці, але розвинутою бухгалтерією з криптографією (я не жартую, у них навіть обчислювальні знаряддя були), очолила революції тубільців та знищивши ці потворні утворення почала панувати на своїй сторонці.

Ще раз: держави ацтеків, майя, та інша туземна хуябора були ПОТВОРНІ. Це людожерська гидота. Європа реально звільнила тубільців від гніту власних держав запропонувавши щось не настільки мерзотне.

Як наслідок цього, лишились міські нащадки конкістадорів. Середній клас. І як завжди, частина середнього класу захопилась фентезі, а саме гарними казочками про тубільну (без колеса, коли Європа вже з паровими машинами гралась) прости наш грішних Господи, "цивілізацію". Частиною цієї "цивілізації" був Чавес.

Ми ненавиділи Чавеса і на це були причини. Але давайте визнаємо: Чавес був генієм влади. Обаяшка, надзвичайно харизматична особистість, націоналіст (ідеї Болівара націоналістичні, як я вже казав). Бойовий генерал (там є де і з ким воювати). Чавес прийшов як голос мас і тримався на їх підтримці (часто майже фіктивній, у вигляді голосування з джунглів, т.ч. підробки виборів, хоча якщо б він не підробляв ці голоси вони б прийшли та реально за нього проголосували як типовий сурковський "глибинний народ").

Середній клас, компрадори, бюрократія, його НЕНАВИДІЛИ приблизно такою ненавистю, як Адольфич (цей київский синяк мабуть вже має зватись "художник-акціоніст") ненавидить жлобів.

Чорт зна скільки років, ці хлопці намагались сковирнути Чавеса. І знаєте що? Уго був геній. Коли всі його зраджували, коли армія вже тікала, коли натовп йшов на його палац вішати його за шию, він виходив посміхаючись до них і влаштовував ОБНІМАШКИ. Натовп переходив на його сторону і йшов пити пивце з ним.

Чавеса немає. Середній клас хоче крові чавістів.

3. Мілітаристика. Військові тупі. В структурі де Білозерська інтелектуал, немає місця для розуму. Армія це базис соціальної піраміди Маслоу. Тупа, але цілеспрямована істота, які лізе до горлянки іншої соціальної піраміди щоб її перегризти. Вона чавить, пригнічує особистість, розум, совість. І вона перемагає якщо проти неї не бореться така сама тупа рептилія (характерно, у всіх війнах цивільних жертв завжди більше ніж загиблих солдат).

Проблема цієї соціальної структури в її перевагах. Вона тупа. Армія це засіб на тиждень (Грузія), на роки (друга світова війна та Російсько-Українська війна), максимум на десятиліття. Але вона все робить тупо. По мірі бунту середнього класу проти Чавеса, його (класу) міграції, посади основних інфраструктурних об'єктах Венесуели займали солдатики-строковики.

Які "солдатської смєкалкой" видирали всі системи захисту, ставили "жучки" на запобіжники, ваяли скрутки на контактах.

Система була працездатна. До першої великої аварії. Ось вона.

4. Цивілізація. Історія людства знає багато прикладів, коли людська праця не коштувала нічого, або коштувала задорого. Сьогодні ми огороджуємо поля для овець і вішаємо віланів-бродяг, а завтра купуємо за золото негрів на прості роботи. Одне як правило слідує за іншим.

Зараз у всьому світі дефіцит кваліфікованої праці. Тих самих забитих білих "омег", які старанно чистять контакти, перевіряють рівень конденсату, вчасно міняють масло ДВЗ та графітові щітки на електродвигунах. Дефіцит білих мавп.

Уго Чавес, як я вже казав, був генієм. Він досконало утримував владу і експлуатував цих самих білих мавп (нащадків конкістадорів). Але мавпи не ідіоти і це розуміли. Тому вони роки тому полишили батьківщину. Кваліфіковані інженери, робітники, медсестри, програмісти, просто поїхали за кордон. Недокомплект в енергетичній компанії Венесуели досягає 70% (що і змушує ставити на пост солдатиків нещодавно вкрадених у племені з джунглів воєнкомом).

Кваліфіковані спеціалісти не обов'язкова штатна одиниця. Правильно налаштована система працює і без них. До першої великої аварії (яка може бути результатом диверсії, саботажу, або нехлюйства). Аварія відбулась.

Висновок. Де тут Україна. Ніде. Порошенко не Чавес. Тимошенко не Чавес. Навіть Зеленський не Чавес.

Але продуктивний клас залишив Україну і тут також рано чи пізно пиздане.

І це прекрасно.Основний допис [link].
Subscribe
Comments for this post were disabled by the author